Autorizovaný servis

Součástí společnosti NISA AIR s.r.o. jako autorizovaného dealera vrtulníků je i provoz vlastního servisního střediska. Středisko je certifikováno jak výrobcem, tak úřadem pro civilní letectví v Praze Ruzyni. Naši technici jsou vyškoleni přímo ve výrobním závodě Robinson Helicopter Company v Los Angeles. Splňujeme podmínky EASA (Úřad pro bezpečnost leteckého provozu pro EU).

NISA AIR spol. s r.o. se stala držitelem osvědčení (tzv. Part 145 – certifikáty zde) o oprávnění organizace k údržbě podle oddílu A přílohy II (část 145) nařízení (ES) č. 2042/2003. Podle výše uvedeného jsme oprávněni provádět údržbu výrobků, letadlových částí a zařízení. Můžeme vydávat i příslušná osvědčení o uvolnění do provozu za použití čísla oprávnění (CZ.145.0073).

Na základě tohoto oprávnění provádí servisní středisko údržbu a opravy vrtulníků Robinson R22 a R44 všech modelů v rozsahu 100hodinových prohlídek na draku a 25,50,100 a 300 hodinových prohlídek na motorech Lycoming používaných na daných typech vrtulníků. Vše podle závazné originální dokumentace příslušného výrobce. Dále zajišťuje údržbu a opravy palubní elektroniky a palubních přístrojů, defektoskopii vybraných komponentů, prodej originálních náhradních dílů od výrobce, případně od jeho subdodavatelů. Středisko má vlastní zařízení po vyvažování rotujících částí a testovací stolici pro zapalovací svíčky.

Na středisku bylo doposud provedeno více jak 200 stohodinových prohlídek a stovky prohlídek po 25 a 50 hodinách. V případě potřeby zajišťujeme i servisní zásahy např. na jiném letišti, nebo přímo u majitele.

Continuing Airworthiness Management Organisation (CAMO)

Organizace řízení zachování letové způsobilosti

Je naší největší prioritou zajistit Vám bezpečný let, a proto všechny vrtulníky a letadla v naší správě splňují ty nejpřísnější standardy zajištění bezpečného létání.

Výraznou podporou bezpečnosti letového provozu je servisní středisko s dlouholetou praxí pracující dle normy PART 145 a vlastní Organizací pro řízení letové způsobilosti (CAMO).

Pro více informací neváhejte kontaktovat našeho vedoucího  CAMO organizace, ing. Žáka, na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nové čalounění do vašeho vrtulníku           

Od 1.5.2015 nabízí naše servisní středisko novou službu pro majitele vrtulníků: kompletní přečalounění interiéru. U starších vrtulníků tato služba výrazně ovlivní prodejní hodnotu vrtulníku a cestujícím i posádce značně zvýší komfort na palubě.  Budete se zkrátka cítit jako v novém vrtulníku.  Základním materiálem je broušená kůže tzv. ALCANTARA v základních barvách černá a Ivory. Na přání zákazníka můžeme ale nabídnout i jiné materiály a barevné kombinace.   Spolupracujeme s předním odborníkem ve svém oboru a také pilotem Ondrou Šindelářem. Profesionální přístup a vysokou kvalitu jeho práce již ocenilo množství majitelů závodních autospeciálů, luxusních automobilů, veteránů, ale i majitelů letadel a vrtulníků.     

 

před renovací před renovací

Před renovací

 

při renovaci při renovaci při renovaci

Při renovaci

 

nový interiér nový interiér nový interiér

Nový interiér

 

 Fotogalerie servisní činnosti

zástavba zásuvky externího zdroje zástavba zásuvky externího zdroje               čištění trysek v ultrazvukové pračce

zástavba zásuvky externího zdroje                                              čištění trysek v ultrazvukové pračce

 

pískování a test zapalovacích svíček               vážení vrtulníku vážení vrtulníku

pískování a test zapalovacích svíček                               vážení vrtulníku

 

 měření a seřízení roviny listů

měření a seřízení roviny listů