Blackshape Prime certifikován dle LTF - DULV

Je to potvrzeno! Celokarbonový letoun Blackshape Prime byl v Německu certifikován dle LTF-UL pod dohledem Deutsche Ultraleicht Flugverband (DULV)

Blackshape je jedním z mála italských firem, která dosáhla tohoto významného milníku a získala certifikaci, která prokazuje spolehlivost a bezpečnost jejich letounů - Prime 300.

Generální ředitel a vedoucí designu firmy Blackshapeaircraft, pan Luciano Belviso při předání certifikátu poznamenal: "Jsme upřímně spokojeni. Náš letoun Blackshape Prime je první, plně karbonový model, vyrobený technologií nasycené suroviny pre-preg. Tato certifikace podle pravidel LTF, a první letoun s tak vysokými výkony v této kategorii, posunuje naše cíle. Blackshape Aircraft učinil další významný krok směrem k vysoké spolehlivosti, kvalitě a bezpečnosti svých výrobků. Tento krok odměňuje své investice a představuje další milník směrem k úspěšné budoucnosti".

Spokojenost byla vyjádřena také panem Guntherem Spitzer, technickým ředitelem německé letecké asociace DULV: "Bylo nám potěšením pracovat s týmem Blackshape během homologačního procesu letounu řady Prime 300, ultralehké kategorie. A to zejména z důvodu profesionálního přístupu vedení firmy a zapojení všech zaměstnanců, jenž přispěli k vysoké kvalitě tohoto stroje. Jsem si jist, že vysoká technická úroveň výrobní linky zajistí špičkovou kvalitu letounů Blackshape".

Blackshape by rád poděkoval DULV týmu za vysokou profesionalitu během celého roku 2012. Zvláštní poděkování bychom rádi vyjádřili panu Gunther Spitzerovi za celý homologační proces a panu Jo Konradovi, prezidentu DULV Deutschland.

Volně přeloženo z tiskové zprávy DULV Německo a Blackshapeaircraft Italy, Monopoli, 16.10.2012

certifikace blackshape