Náš Blackshape demonstrátor se podíval na první letiště v ČR a SR!

Uplynulé dva víkendy poskytly všem pilotům až nevídaně krásné počasí, a tak jsme provětrali našeho zbrusu nového miláčka - Blackshape Prime CF300, I-B618.


Navštívili jsme letiště v Příbrami, Jindřichově Hradci, Strakonicích a v Kyjově. Na speciální pozvání jsme zalétli také na letiště v Dubnici a Partizánské na Slovensku.

Je samozřejmě velice příjemné, že všude budí Blackshape velký zájem. Velmi pozitivní reakce pilotů, kteří se poprvé proletí s tímto moderním letounem, nás velice těší a motivují nás v naší práci.

Navštívená letiště jsme nevybírali náhodou. Slíbili jsme totiž nadšeným, vážným zájemcům o letoun Blackshape, kteří nás v posledním roce vývoje velmi podpořili, že první lety povedou právě k nim.

Všichni se nakonec po zkušebním letu shodli na jednom: Blackshape Prime je skutečně unikátní ultralehký letoun!

Jeho rychlost a hbitost, zkrátka, dostane každého pilota! Po několika málo minutách, po několika manévrech a otestování charakteristik a celkového chování letounu, nebyla k tomuto zatím žádná negativní reakce. Naopak. Nadšení a zážitek.

Perličkou je pak rozsah rychlostí, které je Prime schopen letět! Od 57km/h na plných vztlacích až po 300km/h v maximální rychlosti. Cestovní ‘ekonomická’ rychlost při spotřebě necelých 18 litrů N95 je 250-260km/h.

Něco mezi je 275km/h při necelých 20ti litrech (tento režim létám nejraději) a nakonec 300km/h je možných při cca 5250ot. RPM a plnění 27.5inch. Spotřeba pak už tak ekonomická není, nicméně, stále je to krásných 20-22 litrů Naturalu...

Na finále jde Blackshape Prime stejně jako většina dnešních moderních ultralightů, parádně. Po větru na 140km/h, vysunout podvozek, vztlaky dle potřeby, vše ostatní dle check listu na přistání a finále na 110km/h ve dvou v pohodě. Žádná záludnost. Žádné překvapení u obtížnosti pilotáže letounu, co vypadá, jako malá stíhačka. Nic takového.

Podrovnání úplně normální, jak jsme zvyklí, výdrž a krásně na hlavní kola a počkat si na příďák... skutečná paráda. Jediné, co by si Prime zasloužil, je všude a vždy dobře posekané letiště.

 

Black01Black02Black03

DSCF4564DSCF4565DSCF4568

DSCF4570DSCF4569DSCF4571

DSCF4572DSCF4573obrázek

 

Ozvěte se nám a přijďte se proletět. Je to fakt zážitek!
S pozdravem
Pavel Pospíšil, NISA AIR
Blackshape Prime team