Blackshape Prime – předváděcí letoun pro Nisa Air již objednán!

Demonstrátor - Blackshape Prime, předváděcí letoun pro Nisa Air, půjde již brzo do výroby. Dali jsme si ‘záležet‘ na konfiguraci a objednali jsme pro vás - naše zákazníky, partnery i budoucí piloty ULL, skutečnou lahůdku v oblasti ultralehkého létání – nový Blackshape Prime G3X. Budete mít tak již koncem října jedinečnou příležitost otestovat tento unikátní ultralight v České republice a na Slovensku. Prohánět se ‘ULkem‘ komfortně a bezpečně po Evropě cestovní rychlostí více jak 250km/h je snem snad každého pilota a nový Prime tyto sny dokáže lehce splnit. A co víc, díky své aerodynamické čistotě i za velmi dobrých ekonomicky provozních podmínek.

Po velmi úspěšném předvedení letounu výrobcem, Italskou firmou Blackshape Aircraft Srl na výstavě v německém Friedrichshafenu letos v dubnu, obdržela následně firma Blackshape mnoho objednávek z celého světa na tento vskutku výjimečný stroj. Nám se podařilo dohodnout termín dodání prvního kusu do ČR ještě v tomto roceSmile!!

Jaký předváděcí letoun můžete tedy očekávat?

Plně karbonovou konstrukci včetně všech doplňků! Prime je zkrátka celý z karbonu. Letadlo bude osazeno motorem Rotax 912 ULS o výkonu 100HP. Pro zajištění co nejlepšího výkonu bude zástavba obsahovat Air box a po zkušebním letu jsme zvolili za letu elektricky stavitelnou vrtuli Woodcomp řady SR 3000 constant speed. Letoun bude vybaven záchranným systémem Galaxy GRS6, který je instalován neobvykle v přední části letadla z důvodu ještě větší bezpečnosti pro posádku. Robustní zatahovací podvozek je součástí základní výbavy všech letounů Blackshape. Do našeho demonstrátora jsme navíc zvolili robustní, avšak lehká kola značky Beringer. Vztlakové klapky a podélné vyvážení letadla je řešeno elektricky. Instalována je také příprava pro budoucího autopilota.

Přístrojovému vybavení pilota vpředu bude dominovat nejmodernější systém pro lehká letadla - glass cocpit Garmin G3X SVX 3-D syntetics, plně redundantní systém, kombinující motorové a letové informace včetně 3-D GPS, na dvou komfortních 7 palcových monitorech. Panel bude dále vybaven Garmin odpovídačem GTX330 v modu S, Garmin rádiem SL40 a odděleným intercom systémem Garmin GMA240 pro zajištění čisté komunikace pro posádku v uspořádání tandem. Samozřejmostí je back up analogový rychloměr, výškoměr a kompas pro případ problému s ’glass technikou‘. Stejným analogovým osazením je vybaveno zadní sedadlo pro pasažéra, popř. druhého pilota, včetně dual pedálů a základního řízení.

Co se týče komfortu a vzhledu, náš nový Prime bude vybaven pohodlnými sedačkami v kombinaci tech textil a kůže. Kabina má důmyslně řešeny odkládací prostory a celkové pohodlí. Překryt kabiny bude tónovaný do barvy letounu, ventilace a vytápění je řešeno vnitřním rozvodem zvlášť pro každou sedačku. Samozřejmostí jsou 12V zásuvky pro možné připojení další elektroniky.
Kompletní konfigurace letounu včetně obrázků viz. níže

Konfigurace předváděcího letounu Nisaair

Bezpečnost

FAR 25 karbonová konstrukce
Certifikované mechanické díly
4 bodové EASA bezpečnostní pásy
Záchranný systém Galaxy GRS6
Anti-blast nádrže v křídlech, celkem 100L paliva
Letové záznamové zařízení (black box)
Světelný kit - poziční + přistávací + maják

Motor

Rotax 912 ULS
Air box

Serva, trimy

Elektrické ovládání vztlakových klapek
Elektrické ovládání trimu výškovky

Podvozek

Zatahovací podvozek
Kola z lehké slitiny Beringer + letecké pneu
Parkovací brzda
Příďové kolo říditelné

Vrtule

Vrtule Woodcomp řady 3000, konstant speed

Vzhled, lakování

Lakování letounu = překvapení

Komfort

Interiér, letecký FAR25 materiál, tech textil + kůže
Přihrádky, úložné kapsy
12V zásuvky vpředu a vzadu
Anti UV tónovaná kabina plná
Topení dělené, přímé - vpředu a vzadu
Ventilace čerstvého vzduchu vpředu a vzadu

Avionika

Integrovaný systém Garmin G3X - glass cocpit
2 x 7 palců monitor GDU370, komplet sada
GA 56 GPS anténa, Dual GA 56
Odpovídač Garmin GTX330
Radiostanice Garmin SL40
Intercom Garmin GMA 240
Záložní analogové přístroje - rychloměr, výškoměr, kompas
4
Na prodej »