Letadlo Diamond DA62

Dvou motorový DA 62 představuje nový vrchol v designu pístových letadel. Jeho dlouhý seznam pozitivních atributů zahrnuje vynikající efektivitu, kvalitní konstrukci, technologickou propracovanost a estetický vzhled z každého úhlu. Jeho hlavní výhodou je mimo jiné i použití paliva JET-A1, tedy tzv. Leteckého petroleje, který byl doposud aplikován jen po turbínová a proudová letadla. Tento druh paliva je nejdostupnější po celém světě a tím umožňuje letadlu DA 62 létat i na jinak těžko dostupná místa, např. ve východní Evropě. Další výhodou tohoto letounu je naprosto výjimečný dolet až 2380 km.

 

Letadlo DA 62 nabízí pohodlné cestování až po 6 cestujících, resp. 5 a jedno dítě,  s rozměrnými prostory pro zavazadla v kabině, dále v přídi a v motorových gondolách. Díky motorům umístěným mimo trup je úroveň hluku na velmi přijatelné úrovni a výrazně nižší než u jednomotorových typů.

 

Letoun je způsobilý pro létání ve dne i v noci za podmínek IFR (instrument flight rules). Má systém odmrazování na bázi glykolu, a tak pohodlně zvládne i delší lety v podmínkách známé námrazy.

Technická data:

  • cestovní rychlost až 325 km/h
  • provozní výška až 18000 stop  
  • dolet 2380 km 
  • Kapacita 1pilot a 6 cestujících

 

         

letadla/twin-star - P1220661.JPG