Letadlo Diamond DA42 Twin Star

Dvou motorový čtyřmístný pístový letoun ukázal nový směr v civilním letectví díky použití vznětových motorů. Jeho hlavní výhodou je použití paliva JET-A1, tedy tzv. Leteckého petroleje, který byl doposud aplikován jen po turbínová a proudová letadla. Tento druh paliva je nejdostupnější po celém světě a tím umožňuje letadlu Twin Star létat i na jinak těžko dostupná místa, např. ve východní Evropě. Další výhodou tohoto letounu je naprosto výjimečný dolet přes 1200km, kterého dosahuje díky úsporným motorům se systémem elektronického řízení FADEC (full authoity digital engine control).

 

Letadlo Twin star nabízí pohodlné cestování až po 3 cestující s rozměrnými prostory pro zavazadla v kabině, dále v přídi a v motorových gondolách. Díky motorům umístěným mimo trup je úroveň hluku na velmi přijatelné úrovni a výrazně nižší než u jednomotorových typů.

 

 

Díky dvojicí motorů nabízí toto letadlo vysokou úroveň bezpečnosti při přeletech rozsáhlých vodních ploch nebo nepřístupného terénu. Letadlo je také vybaveno systémem odmrazování do známé námrazy pomocí chemické kapaliny na bázi glykolu. To vše spolu s avionikou Garmin 1000 a digitálním pilotem činí z tohoto letadla opravdu výkonný stroj pro cestování i za nepříznivého počasí.

 

Technická data:  

  • cestovní rychlost až 250 km/h km/h  
  • provozní výška 8000 – 25000 stop  
  • dolet 1200km 
  • Kapacita 1pilot a 3 cestujících

 

 

         

letadla/twin-star - P1220661.JPG