R-22 Beta II

Vrtulník R-22 Beta II je nejrozšířenějším pístovým dvoumístným vrtulníkem na světovém trhu. Svou oblibu získal díky své spolehlivosti, obratnosti a citlivému řízení jakož i dostupnou cenou a nízkými provozními náklady. .

R-22 Beta II je celokovové konstrukce, s jedním dvoulistým nosným rotorem a jedním dvoulistým vyrovnávacím rotorem. Posádka sedí vedle sebe. Stroj je vybaven pevným (nezatahovatelným) ližinovým podvozkem. Je poháněn jedním motorem Lycoming O-360-J2A.

Nejčastěji je vrtulník R-22 využíván k výcviku pilotů, turistice, pozorovacím letům (produktovody, kontrola vedení VN), ale i jako prostředek pro nahánění skotu a k lovu (střelba ze vzduchu). 

chcete-li se dozvědět více, klikněte zde:

Vlastnosti:

Typ motoru:     Lycoming O-360, čtyřválcový, vzduchem chlazený, karburový

Výkon: Snížený výkon 131 koní pro vzlet a 124 koní v cestovním režimu

Maximální vzletová hmotnost: 622 kg

Cestovní rychlost: až 178 km/h

Maximální dolet (bez rezervy): asi 483 km

 • spolehlivý motor: motor Lycoming O-360 má snížený výkon 131 koní při startu a výkon 124 koní v cestovním režimu při 2562 otáčkách. To vše zajišťuj motoru dlouhodobou a nesrovnatelnou životnost.
 • spojka napínacího mechanismu: usnadňuje spouštění motoru a zabraňuje jeho přetočení.
 • Předehřívání karburátoru – automatické předehřívání karburátoru ulehčuje práci pilota v závislosti na poloze kolektivního řízení.
 • Regulátor otáček: je precizně navržený a sleduje otáčky motoru a automaticky nastavuje přípusť pro optimální otáčky motoru.
 • Centrálně umístěná „T“ páka cykliky: umožňuje lehké nastupování a vystupování do kokpitu vrtulníku. Levá část rukojeti cykliky je odnímatelná.
 • Tříčepový závěs: eliminuje zpoždění listů, tlumení a jejich pokles. Nerezové náběžné hrany rotoru odolávají prachu a dešti.
 • Rotorová brzda: umožňuje pilotovi rychle zastavit rotor, výrazně snižuj zastavovací čas a riziko poranění pozemního personálu.
 • Ventilační dvířka v kabině: umožňují přívod čerstvého vzduchu pro pilota a pasažéry.
 • Hlasem ovládaná interní komunikace: nahrazuje přepínače umístěné na podlaze a řídící páce.
 • Jednoduchá pozemní manipulace: Nízká hmotnost prázdného stroje a pojížděcí kolečka umožňují snadnou pozemní manipulaci pouze jednou osobou. Dá se použít také elektrický manipulační vozík.
 • Zavazadlové prostory: obě sedadla poskytují zavazadlový prostor pro tašky, aktovky, zásoby a další věci.
 • Údržba: je zjednodušena tak, že mezi 100hodinovými prohlídkami je pouze nutná prohlídka po 50hodinách.
 • Doba generální opravy: pokud je vrtulník správně udržován, má drak a moto dobu do generální opravy schválnou na 2200letových hodin nebo 12 let. Všechny dlouhodobé součástky mají uznanou dobu servisu minimálně 2200 letových hodin nebo 12let.
 • Servisní centra: ve více než 400akreditovaných servisních centrech po celém světě na Vás čekají technici vyškolení firmou Robinson.
 • Záruční doba: Všechny vrtulníky mají dvouletou záruku nebo záruku na 1000letových hodin.

 

Standardní vybavení obsahuje

Přídavná nádrž, Demontovatelné druhé řízení, Rotorová brzda Ovládání přípusti,Korelátor plynového pedálu, RHC olejový filtr, Rychlovýpust' motorového oleje, Předehřev karburátoru, Variometr, Rychloměr, Ukazatel otáček motoru a rotoru, Citlivý výškoměr, Ukazatel plnícího tlaku, Látková sedadla, Tónovaná čelní okna a okna dveří*, Samonavíjecí bezpečnostní pásy, Látkové obložení a akustický interiér, Tlumič výfuku a zvuková izolace, Zavazadlový prostor pod sedadly, Zámky dveří, Pevný bod na trupu vrtulníku (závěs), Radiostanice King KY 197A s ovládáním na cyklické tyči, Odpovídač GARMIN GTX327/MODE C, Interkom systém +VOX, NAT AA83 (Stereo), Nožní a ruční spínač interkomu, Hodiny (Quartz), Magnetický kompas, Digitální teploměr venkovní teploty, Počítadlo letových hodin, Ukazatel teploty a tlaku oleje, Ukazatel teploty hlav válců, Ampérmetr, Ukazatel teploty vzduchu před karburátorem, Výstražné světlo nízkého napětí ,Výstražné světlo nízkého tlaku oleje, Výstražné světlo malého množství paliva , Výstražné světlo a klakson nízkých otáček rotoru, Kontrolka teploty v hlavním reduktoru, Kontrolka pro signalizaci třísek v hlavním reduktoru ,Kontrolka pro signalizaci třísek v ocasním reduktoru ,Kontrolka pro signalizaci zapnutí rotorové brzdy Kontrolka zapnutí startéru Kontrolka zapnutí spojky Kontrolka vypnutí regulátoru, Zdvojený přistávací světlomet Osvětlení navigace, přístrojů a mapy, Protisrážkový zábleskový maják, Adaptér pro manipulaci, Kola pro pozemní manipulaci, Kabinová plachta Úvazky pro ukotvení listů rotoru, RHC cestovní taška

 

 

 


 

DSC06932.JPG  DSC06933.JPG  DSC06936.JPG

IMG_3672.JPG  DSC00977.JPG  IMG_3676.JPG  IMG_3683.JPG