Zájemci o letoun Blackshape navštívili výrobní závod v Itálii

Zájemci o letoun Blackshape Prime z České republiky, navštívili počátkem února výrobní závod Blackshapeaircraft v italském Monopoli.

Zájem o to, dozvědět se více o výrobě a vidět na vlastní oči jednu z nejmodernějších technologií stavby lehkého letounu z uhlíkových materiálů, mně přivedlo k myšlence: nabídnout zájemcům o letoun z České republiky návštěvu výrobního závodu v Itálii a polétat osobně s továrním zkušebním pilotem. Pozitivní odezva byla okamžitá. Přímá linka maďarského Wizzairu, Praha – Bari, létající každou sobotu ráno a v úterý ráno zpět do Prahy, se přímo nabízí k osobní návštěvě Blackshapeaircraft. Cena zpáteční letenky včetně zavazadla je neuvěřitelných 3 475 Kč, ubytování a jídlo stejné nebo i levnější, než u nás. A jak se cesta vydařila? Povedla se! Příjemné teploty kolem 15 stupňů, modrá obloha zalitá sluncem, temně modré moře, výborné místní víno a pestrá kuchyně, to vše bylo krásným doplněním našeho aviatického výletu. Ale především, se samozřejmě létalo, testovalo a povídalo. A to dlouho do noci. Je zajímavé, jak nekonečné je to naše letecké téma. O to více, když se jedná o novinku, a to technologií i designem!

Létali jsme po oba víkendové dny na letišti San Pietro Vernotico, letiště Antares. V sobotu nás sice potrápil sílící vítr (odpoledne již 12m/s, v nárazech až 17m/s), ale i s tím si Prime poradil, foukalo aspoň v ose dráhy. Neděle byla vysloveně letecká, takže jsme mohli nafotit i pár zajímavých obrázků do sbírky. V pondělí jsme navštívili výrobní závod v Monopoli a společně s výrobním ředitelem a jeho týmem, jsme prošli celý proces výroby. Během prohlídky výrobní linky, jsme se potkali a pozdravili s německými a švýcarskými zákazníky, kteří dorazili v pondělí za stejným účelem. Všichni ocenili velmi otevřený přístup výrobce, který ochotně odpověděl na všechny dotazy a prezentoval celý proces výroby letounu. „Tento přístup považujeme za velmi významný. Použitím špičkových materiálů a hi-tech technologie, stavíme velmi pevný a bezpečný letoun. Jedinečný na světě ve své kategorii. Tím se ale dostáváme i do top cenové kategorie a je velmi důležité, aby zákazník pochopil, za co by měl zaplatit, v případě, že se rozhodne letoun zakoupit.“ Komentuje odlišnost svého produktu Luciano Belviso, ředitel společnosti Blackshapeaircraft.

V NISA AIR očekáváme nový předváděcí letoun pro Českou republiku do konce května 2013. Pracujeme dále na české certifikaci letounu pod LAA. Budeme vás průběžně informovat o dalších akcích a termínu představení letounu v ČR.

S pozdravem, za NISA AIR s.r.o., Mladá Boleslav, Pavel Pospíšil, Sales Support Team

 

 

DSCF3589.JPG
DSCF3590.JPG
DSCF3616.JPG
DSCF3620.JPG
DSCF3622.JPG
DSCF3623.JPG
DSCF3624.JPG
DSCF3626.JPG
DSCF3627.JPG
DSC_2342.jpg
DSC_2590.jpg
DSC_2789.jpg
DSC_2826.jpg
Prime0153.jpg
Prime0154.jpg
Prime0157.jpg